Glucosamine Chondroitin Msm

Glukozamin Kondroitin MSM ve Eklemler

Glucosamine Nedir

Glucosamine Faydaları:Özellikle glukozamin-kondroidin sülfat karışımını hastaların ağrılarını azaltmada ve eklem hareketliliğini desteklemede faydalı olabileceğini düşündüren güvenilir çalışmalar ve gözlemler mevcuttur.

En Glukozamin Kondroitin Msm Gıda Takviyeleri

Son zamanlarda bu ikiliye yeni bir madde daha eklenmiştir: Kollajen hidrozilatı. Hayvanlardan elde edilen kollajenin özel bazı işlemlerden geçmesiyle elde edilen bu hidrozilatların yeterli dozda (5-10 gr) kullanılması halinde eklem dayanıklılığını artırdığını gösteren bazı çalışmalar yayınlanmıştır. Bizim önerimiz bu desteklere başlamadan önce de mutlaka doktorunuzun fikrini almanızdır.

Glucosamin eve Kondroitin Vücutta Kullanım Alanları

Kondroitin sülfat da benzer biçimde vücutta bulunan ve eklem kıkırdağı oluşumunu bloke eden enzimleri azaltan bir maddedir. Bu maddelerin hayvanlardan elde edilen türevleri yaygın olarak satılmaya başlanmıştır.

Glukozamin ve Kondroitin’ in Kaynağı

Bu maddeler vücut tarafından yapılmaktadır. Ancak kıkırdak hasarında uzmanlar tarafından önerilmektedir. İnsanlar bu ilaçları kireçlenmelere bağlı yakınmaları azaltmak için yıllardır kullanmaktadırlar. Ağrıyı azaltmak ve kıkırdak onarımı üzerinde yararlı etkileri gözlenmekle birlikte bu konuda yeterli araştırma henüz yoktur.

Glucosamine Normal Dozları

Genelde yüksek doz başlanmalıdır. 600 mg glukozamin günde 2 kez alınması önerilmektedir. Ayrıca bu preparatların etkilerinin en kısa 2 ayda ortaya çıktığı unutulmamalıdır. Sabah ve akşam birer tane olmak üzere günde 2 kapsül alınır. Gebelikte kullanılmaması önerilmektedir. Diyabetik hastalarda kan şeker düzeyini yükseltici etkisi tespit ediliştir.

Tags:

One Response to “Glucosamine Nedir”

 • Neşet diyor ki:

  GLUCOSAMİNE CHONDROİTİN TAMAM! PEKİ MSM’NİN ETKİSİ NEDİR?

  MSM (metil sülfonil metan), hayvan kıkırdaklarında, pek çok bitkide en çok da inek sütünde bulunan bir sülfür kaynağıdır. En yüksek biyoyararlanıma sahip organik sülfür kaynağı MSM’dir. MSM eklemlere, kıkırdaklara ve saç gibi katılgan dokulara sülfür girişini destekleyerek bağ doku elastikiyetinin devamlılığına yardımcı olur ve dolayısıyla eklemlerdeki mevcut ağrıların giderilmesine, eklemlerdeki elastikiyetin sağlanmasına doğrudan yardımcı olur.

  HANGİ DOZAJDA ALMALIYIM?

  Sağlık danışmanınızın önerdiği herhangi bir fizik tedavi programına ek olarak günde 1500 mg. Glucosamine, 1200 mg. Chondroitin ve 250 mg. MSM almanız temel anlamda eklem ağrıları ve romatizmal sorunlara karşı uzun vadede korunmanızı sağlayacaktır. Bunun dışında eklem sıvısındaki azalmanın yol açtığı çöküşü de büyük oranda azaltacağınız söylenebilir. MSM’si daha yüksek bir ürün tercih etmeniz veya MSM’yi dışarıdan farklı tabletlerle temin etmeniz de mevcut ağrılarınıza karşı korumanızı artıracaktır.

  HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR? SAĞLIK DANIŞMANIMA, DOKTORUMA SORMALI MIYIM?

  Elbette sağlığınızı ilgilendiren bir konu olması bakımından sağlık danışmanınıza, doktorunuza bu konuda danışmanızı öneririz. Ancak yapılan araştırmalar bu bitkisel tabletlerin herhangi bir yan etkisinin bulunmadığını göstermektedir. Günümüzde birçok hekim de, klasik tedavi yöntemleri yerine veya onlara ek olarak Glucosamine, Chondroitin içeren bitkisel tabletleri hastalarına önermektedirler.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>